Star Wars: Tides of Force
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Príchod z neznáma

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
AutorSpráva
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptyPi január 25, 2019 8:07 pm

Vošla som do chodby, ktorou sme začali prechádzať. Onedlho na to sa však šachtou začala prenášať para a plech bol na dotyk horúci. Bolo to takmer neznesiteľné, hlavne keď som v podstate bola na boso a tak som sa horúceho plechu dotýkala neustále. Našťastie sme to ale nemuseli znášať dlho. Cez ďalší panel sme otvorili ďalší poklop a z tohto horúceho pekla sme vypadli. Majsterka ma zatiahla do akéhosi bytu a zavrela za nami dvere. Utrela som si z čela pot, čo mi však moc nepomohlo, keďže aj moja ruka bola úplne premočená. 
Nevinne som sa na Dainu pozrela. Aj by som povedala uštipačnú poznámku, ale.. radšej som zaliezla do kúpeľne, kde som sa plánovala celá opláchnuť. V podstate som tam nechala tie zdrapy, čo sa už moc za oblečenie ani len nedali považovať a ako som vpochodovala späť do kvázi "spálne", v podstate som prevrátila na ruby všetky skrine s oblečením. Netrvalo dlho, kým som si ho aj obliekla. Bolo prevažne čierne teda.. rada by hrdá asi nebola. Elastické nohavice s vysokými topánkami. Top ktorý pripomínal.. no, nikdy som nič také na sebe nemala, takže som ani nevedela, čo by mohol pripomínať. Cez to všetko ešte čierny plášť s otvorenou pravou stranou a kapucou, ktorú som zatiaľ na hlavu nedávala. 
"Teda.." Poznamenala som, keď som tam tak stála a obzerala som sa v zrkadle. ".. tak takto sa cítia členovia senátu.." Spýtavo som sa pozrela na majstekru, či môže byť. Teda.. nehovorila že máme držať low-profile nie?
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySo január 26, 2019 7:53 pm

Na obliekanie Daina vybrala vskutku dobré miesto, lebo táto komnata len donedávna musela patriť nejakej bohatej slečne. Outfit, ktorý si tu Amberi dokázala zostaviť, bol naozaj luxusný a isto neuveriteľne drahý. No tej žene to mohlo byť jedno - väčšinu civilov na palube Aragdie zajali žoldáci, a držali ich ako zajatcov. Pravdepodobne ich plánovali využiť na astronomické výkupné; predsa len, išlo zvyčajne o dôležité a významné osoby. Tento fakt si zaraz uvedomila aj Daina. Cieľ vašej misie smeroval inam, ale stále ste patrili do Rádu, stále ste boli Jedi. A mali ste šancu zachrániť desiatky osôb, ktoré by boli Rádu mimoriadne vďačné. Isto by to imidžu Jedijského Rádu v Republike pomohlo. Majsterka na jej výber oblečenia reagovala len slabým prikývnutím.
"Sústreď sa na moment." Poznamenala prísne, tak ako to majstri robili vždy. Potom sa zamyslene pozrela na Amberi. "Povedz mi, padawanka - pokúsime sa o záchranu zajatcov alebo budeme pokračovať v našej misii?"
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySo január 26, 2019 8:39 pm

Prikývla som. Presne som vedela, čo tým myslí. Hovorila mi to často, hlavne keď bola moja myseľ dosť prelietavá, čo sa stávalo často. Keď mi však dala na výber medzi posádkou a misiou.. Zamračila som sa. Nemala som rada tieto rozhodnutia. "Veľmi dobre vieš... že si vyberiem misiu.. ale ak pred sebou budem mať ľudí, ktorý si vyžadujú našu pomoc, neodvrátim sa od nich a nenechám ich na pospas týmto bastardom." No na druhú stranu majsterka tiež veľmi dobre vedela, že som ten typ padawana, ktorý je známy pre svoje radikálne činy. Napríklad sa to ukázalo aj v kokpite, keď som si vybrala životy Xena a Celba pred životmi ľudí v riadiacej miestnosti, čo nebolo rohodnutie, ktoré by v ráde príliš akceptovali. V tomto to so mnou bolo naozaj ťažké. Mojim najväčším problémom bol snáď nedostatok empatie k ľuďom, ktorý ma nezaujímali.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptyNe január 27, 2019 6:51 am

"Výborne." Odvetila majsterka a z jej výrazu Amberi mohla usúdiť, že odpovedala správne. Možno sa len chcela uistiť čo by v tejto situácii jej padawanka spravila. Stačilo jej vedieť, že sa rozhodne korektne, a nezačne lpieť na emóciách, ktoré boli pri príliš vysokej intenzite vskutku hlúpe - aspoň podľa toho ako ju to naučila Daina. Viac slov z nej nedostala. Majsterka sa náhle postavila a vychádzala z miestnosti. "Už nie sme ďaleko."
Ešte pred dverami dvihla ruku a zastavila. Pozorne sa započúvala do humu Aragdie. "Vchádzame do hyperpriestoru." Poznamenala potichu, pričom ste len mohli hádať kam rakatánci loď plánujú uniesť. No onedlho sa budete nachádzať na území ich ríše, a to bola desivá myšlienka. Ale majsterka mala vždy nejaký plán. Bez neho by tu neostávala, čeliac istej smrti alebo zajatiu. Ak boli rakatánci takto ochotný ukázať vám miesto, kde zbierali svoje vzácnosti (ako kopu mocných artefaktov), jednak o vás nevedeli alebo ste kráčali rovno do pasce.
Zbytok cesty ste mali prejsť priamo cez chodby, čoho sa majsterka vôbec neobávala. Aragdia bola obrovská, a v lodi sa nachádzalo len zopár rakatáncov (okrem majstra zopár učňov) a za stovku žoldnierov. Na obsadenie lode nepotrebovali armádu - obranné systémy lode boli neutralizované Random pod kontrolou rakatanského vodcu - a žoldnieri si museli poradiť len s osobnými ochrankami hostí. Daine bolo jasné, že skladisko s artefaktami bude dobre chránené. Zo dve chodby pred príchodom do skladu Daina odrazu zastavila.
"Teraz sem privolám dvoch oponentov, od teba výrazne mocnejších. A oboch ich zabiješ." Prehovorila svojím učiteľským hlasom a na padawanku nadvihla obočie. Bol na to teraz vhodný moment? Majsterka ju vždy trénovala týmto spôsobom - utop sa alebo začni plávať. No teraz... život alebo smrť. "Priprav sa."
Amberi ani len nedala čas na nádych. Z batohu vytiahla jeden z artefaktov a položila ho doprostred chodby. Potom sa ho zľahka dotkla, aktivovala predmet pomocou Sily, a sadla si kamsi do tmavého rohu, odkiaľ mohla boj v pokoji sledovať. Ktokoľvek však príde si ju isto všimne - čo mala v pláne?
V mysli Amberi sa ozval hlas majsterky. "Bojom ťa budem sprevádzať. Počúvaj každé moje slovo a nezlyháš." Ambi pocítila že sa niekto blíži. Dve osoby, mocné v temnej stránke sily. Dvaja učni. Prichádzali priamo od skladu. Perfektne skočili na lep. S majsterkinou mocou by táto misia bola jednoduchá, ale Amberi bola stále padawanka, a tréning nemohla zanedbať. "Po prvé - nedovoľ im získať ten predmet. Nedovoľ im ho zničiť." Rakatánci boli neustále bližšie. Začula ich tiché stopy. "Neútoč okamžite. Zameraj sa na pohyby svojho oponenta. Duševná a fyzická stránka bytosti sú dve rôzne zložky bytia, no nikdy nie sú oddelené. Ak správne prečítaš pohyb, správne prečítaš aj myšlienky a úmysly. Urob to."
Len zo desať metrov pred Amberi obaja učni zastavili a vytiahli svoje zbrane. Jeden mal jednoručný svetelný meč, druhý dve vibročepele. Dainu si nevšimli, aj keď prakticky sedela rovno pred nimi. Majsterka ich účelne pomenovala. "Alfa a beta."
"Odovzdaj svoj meč a kľakni si na zem." Prikázal alfa zamračene a hrot žltého meča výhražne namieril na Amberi. Beta medzitým zo záujmom hľadel na aktívny artefakt ležiaci priamo medzi vami. "Nebudem to opakovať."
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptyUt január 29, 2019 9:16 pm

Majsterka mi spočiatku trocha pripomínala nejakú umelú inteligenciu, no radšej som to nekomentovala. Úprimne som mala hlavu na toľkých rôznych miestach, že som ani túto myšlienku neudržala dlho v hlave. Potrebovala som sa jednoducho sústrediť na ďalšie veci.
Leď sa zrazu Daina zastavila a vysvetlila mi, čo po mne chce, prekvapivo som na ňu pozerala. Teda nebolo to úplne nečakané. Na to som s ňou bola príliš dlho. Nakoniec som len prikývla a zatiaľ čo majsterka spravila svoje.. prípravy, ja som sa psychicky zmierila s tým, že ma čaká veľmi náročná a ťažká chvíľa. Skôr ma napadlo, či Rakatánci nezistia, že tu sme.. ak zrazu prídu o dvoch vojakov. teda podľa jej slov som typovala, že sa bude jednať o učňov.. už aj s jedným som mala celkom problém. Moja príprava spočívala v poskakovaní na špičkách. Vyzeralo to, ako keby som sa pripravovala skôr na nejaký nelegálny Coruscantský zápas.. a že ma už z takých Daina pár krát nasilu musela vytiahnuť. Dala som si dole plášť, ktorý som pohodila stranou a pár krát som si v rukách pretočila svetelný meč, ktorý bol ale stále zhasnutý. 
Okej, nenechám.. Priblíźili sa dve osoby. Dvaja učni, ktorý v rukách držali rôzne zbrane. Svetelný meč a dve vibročepeľe. To až takmer nebolo fér.
"Yeah jasné, hneď to bude." Po mojich slovách som zapla svetelný meč a ešte som si trocha ponaťahovala ruky. Ruku som natiahla k artefaktu, ktorý som pomocou sily pritiahla, aby ich náhodou nenapadlo skôr, to isté. Výrazne mocnejších hm? No, na čase zistiť, čo je na týchto slovách pravdy.. Čepeľou som pred sebou do zeme spravila čiernu spálenú čiaru, ako keby som si od nich merala vzdialenosť.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySt január 30, 2019 8:46 am

Daina to možno prehnala, keď ich nazvala "výrazne mocnejšími." Od väčšiny ostatných učňov áno, ale Amberi dostala vždy len ten najlepší tréning. Majsterka sa s ňou nikdy nehrala. No stačilo že boli dvaja, a to už bol pre Amberi problém. Reálne skúsenosti v boji proti viacerým oponentom, ktorí používali Silu, jej chýbali - zrejme preto sa majsterka rozhodla túto situáciu využiť.
"Spravila si chybu!" Sykla jej priamo do ucha Daina, a to sa súboj ešte ani nezačal. "Z dvoch cieľov si spravila jeden, na ktorý sa môžu obaja pevne sústrediť." Bolo jasné že mala na mysli artefakt. Amberi si ho pribrala k sebe aby sa o to nepokúsili nepriatelia, a to bolo niečo s čím majsterka nesúhlasila. V inom prípade by to bol samozrejmý ťah, ale nie teraz. "Musíš sa naučiť sústrediť na viacero frontov... rozdeliť svoje sily. To donúti aj nepriateľov rozdeliť ich sily... áno, zostáva tu risk že jeden z týchto frontov padne, a celé tvoje úsilie sa zrúti, pretože si sa nezamerala perfektne ani na jeden z nich. Preto im obom musíš venovať plnú pozornosť. Naučiť sa to." Hovorila Daina ďalej a jej slová sa rýchlo potvrdili. Po Amberi vybehli obaja učni naraz - jeden ju obišiel zozadu, a rýchlo si uvedomila, že útoky z dvoch strán nevydrží dlho - aspoň nie proti oponentom podobnej úrovne ako Amberi. Ale ak by jeden z nich išiel po artefakte...
"Sama tento boj nevyhráš - iba v súboji dvoch proti dvom." Ambi nemohla zistiť čo presne má majsterka na mysli, ale pokúsiť sa o niečo mohla.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySt január 30, 2019 1:55 pm

Aj by som prevrátila očami, ale pravdepodobne by mi to moc nepomohlo. Vedela som od momentu, keď mi prvý krát sykla do ucha, že si moc počas tohto súboja rozumieť nebudeme. Navyše som nevedela, o čom hovorí. Nie že by sa ten artefakt vedel sám brániť. Pár krát som si v ruke artefakt pohodila, ako keby sa jednalo o nejakú loptičku ktorá nemala moc veľkú hodnotu. Ostatne pre mňa naozaj veľkú hodnotu nemala. V tom sa voči mne rozbehli a ja som spravila to isté, len oproti nim. Odrazila som výpad prvého z nich, na čo som sa cez neho snažila pretlačiť kupredu, aby sa mi ten druhý nedostal do chrbta, no nemohla som povedať, že sa mi to práve podarilo. V rýchlosti som sa prehla dozadu, čím ma len tesne minula vibročepeľ toho druhého, až som spravila mostík a následne premet späť na nohy, pri ktorom som bola nútená odraziť ďalší výpad. Bolo ťažké. Už od začiatku ma tlačili, ani sa nedalo hovoriť o príliš vyrovnanom súboji. Pravda bola tá, že som artefakt nechala niekde pod ich nohami, pri tom premete. Predsa len som mala len dve ruky. Majsterka mohla pocítiť, že ju moc nevnímam. Možno to bolo kvôli sústredeniu sa na boj. Aj keď jej slová do mojej hlavy prichádzali, v podstate som ich podvedome.. no vytesnila.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySt január 30, 2019 3:25 pm

Jeden z jej oponentov bol artefaktom natoľko zaujatý, že akonáhle ho pustila z ruky, rakatan sa od Amberi ladným akrobatickým úhybom vzdialil a natiahnutou rukou ho k sebe privolal. Na krátky moment sa Amberi teda venoval iba jeden nepriateľ, ktorého útoky dokázala efektívne vybrániť. Horšie bolo spraviť to čo po nej majsterka požadovala - sústrediť sa na artefakt a vlastnú obranu zároveň. Síce mala šancu seknúť smerom po natiahnutej ruke, ktorou k sebe ťahal artefakt, alebo artefakt Silou odhodiť kamsi ďalej - znamenalo by to aj že by ten druhý využil chvíľkovú slabinu v jej obrane. To čo sa jej Daina snažila vysvetliť, na to potrebovala dlhé roky tréningu.
"Nedovoľ mu tú vec získať." Varovala ju majsterka. Samozrejme, ak by sa rakatan dokázal na artefakt napojiť, táto "bitka" by sa pre Amberi rýchlo skončila. Majsterka bola prítomná a mohla kedykoľvek zakročiť, no Ambi vedela ako zle Daina reaguje na akékoľvek zlyhanie svojej padawanky.
"Spôsob boja svojho súčasného oponenta už musíš mať prečítaný! Obrana proti jeho útokom by sa mala stať automatickou, bez rozmýšľania, skoro reflexom. Ked sa tak stane, môžeš sa plne sústrediť na manipuláciu Sily. Na ten predmet." Predstavovala si to pomerne jednoducho, ale dávalo to zmysel. Výhodou bolo, že rakatan, s ktorým v momente bojovala, využíval podobný štýl ako ten učeň predtým v chodbe, a neprejavoval nejakú zvýšenú agresiu. Akoby sa ju len snažil zdržať, možno len poraniť, nie zabiť.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySt január 30, 2019 4:44 pm

Zabralo to. Naozaj boli tak hlúpy? Teda nechcela som nikoho podceňovať, ale prišlo mi trocha divné, nesnažiť sa ma poraziť a až po tom riešiť nejaký artefakt. Musel pre nich znamenať naozaj veľa. V podstate som stále dorážala a vymieňala som si útoky s alfou, zatiaľ čo beta natiahol rukou a mal v pláne k sebe artefakt pritiahnuť. Zúrivo som sekla Alfe do strany, no nemienila som sa s ním pretláčať. V momente, ako by sa naše meče stretli, by som sa od jeho čepeľe tou svojou odmrštila a zahnala sa po ruke rakatánca, ktorý ma teraz ignoroval. Tiež ma napadlo posnažiť sa odkloniť útoky jedného rakatánca na druhého ale.. na to neboli dostatočne agresívny. Pravdepodobne ma nebrali ako dostatočnú hrozbu. Nemohla som povedať, že by ma to neiritovalo.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 EmptySt január 30, 2019 6:58 pm

Amberi si isto všimla aj to, že obaja učni boli veľmi mladí. Na rakatanov nemala oko, predsa len, naživo prvého videla len pred chvíľou a ten ju skoro zabil. Ale títo dvaja boli len chlapci, mladší ako ona sama. Museli prejsť naozaj extrémnym tréningom, pretože Amberi bola mimoriadne schopná a bojovali približne na podobnej úrovni. No pokiaľ by zatlačila a vážne sa ich snažila poraziť, proti jednému by nemala problém. Majsterka sa odmlčala - akoby ju čosi zarazilo. Spomínala že títo dvaja sú mocnejší, no možno sa zmýlila. Doteraz sa zdala celkom neomylnou. A Amberi si všimla medzier v ich schopnostiach.
Alfa počítal s tým, že jeho oponentka sa pokúsi o pretláčanie, a prekvapene odstúpil nazad. Beta dokázal Silou artefakt dvihnúť nad zem, no na útok Amberi reagoval dostatočne rýchlo a ruku radšej stiahol. Predmet preletel na druhú stranu miestnosti, a beta sa zapotácal.
"Títo dvaja... poslali ich sem na smrť. Netuším ako si tento trest... alebo test vyslúžili. Taktika je mi to známa." Prehovorila Daina, pričom jej tón sa rázne zmenil. Z prísnosti skôr na ľútosť. "Myslím, že sithovia tieto spôsoby prebrali od rakatanov. Vrhať všetkých na smrť, až sa objaví jeden, ktorý prežije a zvíťazí. Len tí najsilnejší."
Odrazu povstala z tmavého rohu ako duch bez akéhokoľvek varovania a dvoch chlapcov skoro zrazilo na zem od ľaku. Pre istotu sa takticky vzdialili a neisto hľadeli na majsterku.
"Aké je meno vášho majstra?" Spýtala sa Daina s prižmúrenými očami a ku chlapcom spravila zopár krokov. Obaja spravili to isté, len do druhej strany. Museli sa jej báť ako čerta.
"Na tom nezáleží, Jeedai. Musíme vás zabiť." Odvetil alfa a vošiel do ofenzívnej pozície. Dainou to ani nepohlo.
"Inak zabijú vás?" Kontrovala majsterka, na čo už ani jeden z nich neodpovedal. Ich mlčanie hovorilo jasne - mala pravdu. Daina sa otočila na Amberi, a padawanka mohla tušiť čo bude nasledovať.
"Čo s nimi urobíme?" Prehovorila v jej mysli. Zabíjať deti nebolo niečo čo Jediovia vyhľadávali, a títo dvaja učni tu zrejme boli proti vlastnej vôli. A teraz sa snažili prežiť. Zabi, alebo buď zabitý. Daina sa už isto rozhodla, no chcela počuť aj názor svojej padawanky.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Sponsored content





Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 15 Empty

Návrat hore Goto down
 
Príchod z neznáma
Návrat hore 
Strana 14 z 16Choď na stránku : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Star Wars: Tides of Force :: Fórum :: Kôš-
Prejdi na: