Star Wars: Tides of Force
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Príchod z neznáma

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next
AutorSpráva
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 7:03 pm

Očividná provokácia Amberi preletela ponad jeho hlavu a jej drzú poznámku o spánku celkom ignoroval. Medzitým sklonil hlavu, akoby naozaj upadal do spánku, no potom ju znova zdvihol. Ambi sa nemýlila, musel byť pod vplyvom niečoho - artefakty v tejto situácii dávali najväčší zmysel. Nebola ešte majsterka, no aj padawan dokázal pomocou Sily vycítiť problémy, predvídať ich. A pocity Amberi v tejto chvíli zvonili na alarm. Razom si uvedomila, že s Random je zle. Niečo na ňom nesedelo. Sedieť medzi tými artefaktami muselo naňho urobiť naozaj číslo. S prekvapením zistila, že čierna pyramída sa nachádza niekde v blízkosti. Amberi ju nevedela lokalizovať, no rozhodne bola uložená v tejto komnate. Aj napriek jej blízkosti teraz k padawanke artefakt neprehováral. Ako lavína ju okrem artefaktu ovalila aj prítomnosť mohutnej Sily - živej, mocnej Sily. Rand nemohol byť Sithom - alebo áno?
"Som... som si... i-istý. Jedi sa musí plie... pliesť do všetkého." Odvetil unaveným, trhaným hlasom a potom hlasno zakašľal. S Xenom ste si okrem iného všimli, že Rand sa trasie ako osika a pohár alkoholu vie v ruke len tak tak udržať. "Kde je tvoja... m-majsterka?" Pozrel na Amberi, prepichujúc ju prísnym pohľadom.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 7:15 pm

Pozornejšie som si ho prezrela. Tento krát mi z tváre zmizol akýkoľvek náznak humoru. Môj vnútorný inštinkt mi nahováral, že nazvať túto situáciu "nie je v poriadku", by bolo ešte veľmi.. veľmi slabé. Keď ku mne znova prehovoril, na tvári mi mohol zračiť, že som si pospájala dve a dve dokopy. Aj keď som nemusela byť natoľko precízna, aby som to presne dokázala identifikovať, nebola som hlúpa.. a niečo málo som predsa len cítila. Teraz som už len mohla hádať.. či šlo o mocného Sithského lorda, alebo o nejakého učedníka.. čo by bol tiež problém. No čo som mu na to mala povedať? Skôr som sa otočila k strážnikom.
"To ste naozaj tak slepý, že ste si nevšimli.. že vášho śéfa ovláda Sith?" Spýtala som sa úprimne gardy, ktorej som ani len nevidela do tváre. 
"Môžeš s tým prestať? Týmto tempom ho tak či tak za chvíľu zabiješ.." Zavrčala som dosť nepríjemným hlasom. Toľko k pokoju a harmónii.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 8:45 pm

Xen vedel, že tu niečo nehrá, no nedokázal to identifikovať. Galena Randa stretol dávno, poznali sa, Rand si ho predsa objednal na zákazku. Nebolo to tak dávno, a muž vyzeral omnoho lepšie. Rozhodne lepšie než toto polomŕtve hovoriace telo. Premkol ho zlý pocit a spýtavo sa obzrel na Amberi, ktorá ku šťastiu prebrala situáciu pod kontrolu. Tieto veci boli mimo jeho expertízy. Neznášal Sithov, a spravidla od nich objednávky nebral. Ak mala Amberi pravdu, Xen dúfal že Sith kontrolujúci Randa nesedí kdesi v tejto kancelárii. A konečne si prial, aby vás zachránila Daina. Radšej sa postaviť jej hnevu ako arogancii nejakého šialeného Sitha.
Galen Rand sa na Amberi zoširoka pousmial. Jeho pohľad sa z momentu na moment zmenil. Hra sa skončila - Amberi vyriešila hádanku. Možno na to ten Sith len čakal. Možno to bola skúška. Strážnici na slová Ambi nereagovali. Museli byť tiež pod vplyvom, alebo spojenci tohto "bábkara." Rand mávnutím ruky naznačil garde aby vás nechali samých a zobrali zo sebou aj Xena. Padawanku chcel mať len pre seba.
"Ambi...!" Vyskočil Xen, no ozbrojenci ho schmatli a na silu odnášali cez vstupné dvere. Stále v putách a bez zbrane nemal šancu. Po ich odchode sa Rand mohol znova venovať svojmu hosťovi.
Kdesi v zadnej časti miestnosti, v tmavom rohu, sa čosi pohlo. Z temnoty vystúpila vysoká postava. Osoba tam musela stáť celý čas, no Amberi si aj napriek plnému sústredeniu vôbec nevšimla. Do tejto chvíle akoby neexistovala. Amberi temnú prezenciu vycítila, no až teraz vedela kde v skutočnosti nachádza. A keď tento "Sith" vystúpil z temnoty, Ambi si uvedomila, že o Sitha vôbec nejde. Používateľa temnej stránky Sily, to áno, ale nie Sith. Niečo horšie. Bol to temný bojovník Rakaty. Rakatan sa sebavedome preniesol priamo za Randa, položil mu ruku na hlavu a starý muž upadol do bezvedomia.
Vzápätí bolo Ambi jasné, že ste sa aj s majsterkou dostali do galaktickej šlamastiky. Situácia by bola lepšia ak by naozaj tento používateľ temnej Sily bol Sith. O Sithoch ste vedeli všetko, boli to starodávni nepriatelia Jediov. Ale Rakatanský advent, ako ho nazvala Republika, započal len pred vyše dvadsiatimi rokmi. Podľa odhadov odborníkov išlo o hrozbu niekoľkokrát väčšiu ako Sithské impérium. O tejto rase a ich ríši ste nevedeli mnoho, len to že operujú z Neznámych oblastí a informácie z mnohých historických archívov. V modernej histórii na nich prvýkrát narazil Revan, ešte za čias Malaka, krátko po tom ako bol Taris zničený. Bastilla aj Revan vtedy lokalizovali Star Forge, superzbraň a továreň, ktorá dokázala chrliť celé flotily v priebehu dní, a ku šťastiu sa im ju podarilo zničiť. Mimo toho sa ako padawanka Amberi o nich učila na histórii. Historicky to boli najmocnejší používatelia temnej Sily. Rakatanské Nekonečné impérium kedysi ovládalo celú známu galaxiu, najmä ako otrokári pomocou temnej stránky, a ich koniec priniesla pliaga, ktorá ich odrezala od Sily. Republika vznikla nejaký čas po páde ich impéria. Ale to bolo pred vyše 17 tisícročiami.
"Pôsobivé, naozaj pôsobivé. Si mocnejšia než som čakal." Prehovoril rakatan v basicu, čo bolo zvláštne, lebo tento jazyk v ich ríši nepoužívali. Ale ak sa v Neznámych oblastiach na útok pripravovali už posledných tristo rokov, naučiť sa základný jazyk galaxie bolo najmenej. Amberi o ich možnej infiltrácii vysokých a vplyvných miest počúvala často, ale málokedy sa podarilo nejakého vinníka odchytiť. Zdalo sa že Galen Rand je jeden z nich. Rakatan ju prezeral skúmavým pohľadom.
"Dokázala si sa spojiť s Imildom. Nevídané - a fascinujúce. Myslel som, že otrocké rasy na to... jednoducho nemajú." Pokračoval pričom spoza opasku vytiahol Amberi dobre známu čierny pyramídu - zrejme zvanú Imild. "A potom si ho dokázala odmietnuť. Hlúpe alebo odvážne rozhodnutie, na tom nezáleží. Ako si to dokázala?" Venoval jej otázku, a Amberi mala dojem, že ten artefakt mohli používať len rakatani. Aspoň doteraz.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 9:03 pm

Pokrútila som na Xena hlavou. Len aby sa o nič extra nepokúšal. Ak to bol naozaj Sith, pravdepodobne budem žiť.. ešte nejaký čas. Možno dosť dlho na to, aby niečo dokázala vymyslieť majsterka. Predsa len voči tým smradom jeden nemohol jednať zbrklo. V dnešnej dobe ich bolo príliš.. ako mor.
No to čo nasledovalo som naozaj nečakala. Premkol ma chlad a úsmev mi v podstate zamrzol na tvári. Rakata? Tu?! Prebehlo mi hlavou. Oči sa mi rozšírili a ja som jednoducho nevedela, čo si počať. Od Sitha by som aspoň vedela čo očakávať. Nejaké to mučenie.. a po tom buď pokus o prechod na temnú stranu alebo smrť, prípadne otroctvo no kto vie. U tohto druhu? 
Moje oči boli stále upnuté na neho. Zmysel pre humor či nejaké sarkastické poznámky ma tiež celkom.. opustil. Len som sa snažila vybaviť, čo som vlastne o tejto rase vôbec vedela. No aj tieto informácie neboli nijak upokojujúce. Najradšej by som tie púta mala dole. Nie že by som bez nich niečo zmohla. Radšej som sa zahryzla do jazyka, pretože odpoveď čo som mu plánovala dať.. no, kto vie ako by ju zniesol. 
"Prvý krát ma tá vec prekvapila.. druhý, som už vedela na čom som." Pokrčila som ramenom. S putami za chrbtom to ale šlo pomerne zle.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 9:45 pm

Bol rakatan jej odpoveďou sklamaný alebo prekvapený? Amberi to nevedela rozoznať. Sklamaný z toho, že k svojmu, očividne nie ľahkému výkonu, nemala žiadny trik alebo prekvapený, že sa ku kontrole artefaktu stavia takto ľahkovážne. Pyramídu treskol na stôl a miestnosťou sa rozľahlo hlasité dunenie. K artefaktu sa nestaval s nejakým rešpektom alebo vážnosťou. Zrejme ich mali stovky, ak nie tisíce.
"Na tom teraz nezáleží. Prišli ste prekaziť môj plán, a zlyhali ste. Zástupy týchto hlupákov vleteli do pasce, a teraz sú v mojej moci. Z tejto lode neodíde nikto. Bohatí v majetku, ale chudobní na mysli, vskutku." Hovoril rakatan a na tvári vyčaroval víťazoslávny úsmev. Artefakty nemali vplyv len na citlivých v Sile, ale aj na tých ktorí predmetom prikladali príliš vysoké hodnoty. "Dokonca sa nám tu ukázali dvaja... "Jeeday." Tentoraz si nenechával odstup. Vykročil spoza Randa rovno k Amberi a čím bol bližšie k nej, tým ju viac prepadal strach a panika. Temný bojovník náhle zastavil a zahľadel sa na vstupné dvere.
"Tvoja majsterka. Beží pre teba ako pre stratené dieťa." Pousmial sa rakatan a jediným pohybom ruky otvoril putá na rukách Amberi. Konečne bola voľná. Rakatan vo svojich rukách "vyčaroval" svetelný meč. Amberi ho spoznala v priebehu sekundy. Bojovník v dlani držal jej vlastný meč. Dávalo to zmysel - vašu miestnosť krátko po zajatí museli vyrabovať. Svetelný meč jej hodil do rúk a z chrbátu si zložil dlhú bojovú tyč, jej konce pripomínajúce vibročepele. Amberi nemala veľa skúseností v boji proti dvojitým zbraniam. Na premýšľanie však nebol čas.
"Bráň sa!" Skočil na ňu temný bojovník v priebehu stotín po tom ako sa jej meč dostal do ruky.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 10:09 pm

Možno by bolo dobré mu spomenúť, že som stále netušila o aký plán sa malo jednať. Ja som stále bola v tom, že sme sem prišli len posilniť vplyv Republiky a Rádu na potencionálneho sponzora.. Teda od tejto myšlienky som už upustila ale.. čo s tým. Ustúpila som o krok dozadu a nahlas som preglgla. Začala som sa sústrediť, kto vie prečo. Tak nejak som tušila, kam tieto jeho slová viedli. Zhlboka som sa nadýchla.. majsterka bola na ceste. Potrebovala som len prežiť.. ale ako? Zaškrípala som zubami, keď sa mu v ruke objavil môj svetelný meč. Bol stále mojim prvým, odkedy som zložila Padawanskú skúšku.. a teraz ho táto zvrátená bytosť držala vo svojich rukách. Putá sa otvorili a ja som v momente načiahla ruku k meču, ktorý sa po dopade do mojej dlane rozžiaril jasným modrým svetlom. V momente som meč chytila oboma rukami a postavila som sa do klasického postoja pre formu VII: Juyo. Čo mohlo Rakatánca prekvapiť, bol práve fakt, že som sa ani nie bránila, ale vyrazila som oproti nemu do útoku. Všetok ten hnev, zúrivosť a až animálnu túžbu po krvi, ktorá z môjho súpera vychádzala.. začala pretekať aj mnou. Dostávala sa do pohybov mojich rúk, môjho meča. Nemala som čas rozmýšľať nad Majsterkyninmi zákazmi. Pochybovala som, že by som voči tomuto súperovi vydržala čo i len pár sekúnd, konvenčnými a "dovolenými" metódami.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 10:31 pm

Jej protivník bol dosť schopný na to aby v rýchlosti zmenil svoj štýl a mohol efektívne bojovať proti Juyo, ktorý nahodila Amberi. To že ho ovládala rakatana vôbec neprekvapilo, naopak, skôr sa zdal potešený, a do boja vložil ešte viac agresie a hnevu. Amberi nikdy nič takého nezažila. Tento nepriateľ sa z boja skutočne tešil, akoby ho pri každom seku a výpade poháňala myšlienka, že jej odsekne končatinu, že ju vážne zraní. Nebol to chladný spôsob boja aký preferovali niektorí Sithi, ale krutý, šialený a psychotický. Do Amberi vkladal strach a neistotu, no ku šťastiu používala Juyo, ktorý ju proti týmto smrteľným emóciám ako tak chránil. Aj napriek tomu mala obrovské problémy brániť jeho postup. Jeho štýl nedokázala rozoznať - nikdy ste sa o ňom neučili, nikdy ho netrénovala ani nezažila. Tie pohyby nedávali zmysel, boli nečakané a prekvapivé, zvláštne trhavé a väčšinou mala zlomok momentu aby útok vybránila. Amberi síce zaútočila prvá, no stále bola padawanka, a v boji proti neznámemu štýlu a dlhej tyči nemala dosť skúseností. Rakatan ju pomaly ale isto nútil dozadu, a Amberi vedela že ak čoskoro nepreruší nekonečnú baráž útokov úskokom alebo chvíľkovou pauzou v boji, isto stratí ruky, pri najhoršom hlavu.
Zároveň vedela, že rakatan položil čiernu pyramídu - Imild - na stôl, a artefakt tam stále ležal. V zúfalej situácii sa jej ponúkol ako výborná alternatíva ku prežitiu. Možno ďalší trik. Ďalšia skúška. Tento oponent nebol hlúpy, a každý jeho pohyb bol vypočítavý.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyNe december 23, 2018 10:45 pm

Z útoku som prekvapivo rýchlo prešla do obrany. Sotva som Rakatanca zatlačila o krok a v momente som bola nútená spraviť niekoľko dozadu a do strán. Cítila som jeho emócie, ktoré mnou taktiež pretekali.. a bola som zdesená. Bola pravda že pred týmto som mala len málo skúseností v boji na život a na smrť s inými učedníkmi Sithov no.. toto bolo niečo úplne iné. Úprimne som bola na pokraji nervového zrútenia. Netušila som, ako dlho si zvládnem od týchto emócii držať ako taký pomyselný odstup. Problém bol v tom, že mi ani len nedával možnosť k ústupu. Bol tak agresívny a nepredvídateľný, že snažiť sa uskočiť, by ma teraz možno tak stálo nohu. Taktiež som sa dokázala sotva sústrediť na niečo iné, než na tieto výpady s ním. No tlačil ma stále viac a viac... Uvedomila som si, že potrebujem spraviť niečo teraz, inak už nebudem mať príležitosť. Pri odrazení ďalšieho výpadu, som chcela využiť silu na to, aby som nás odmrštila od seba a tak si dopriala aspoň pár sekúnd vydýchnuť. Dopadla som po premete na nohy. Sťažka som dýchala no neprestávala som kupovať čas. Mrštila som prázdnou rukou smerom k Rakatáncovi, do ktorého sa rozletelo niekoľko kusov nábytku, vázy, stoličky.. všetko čo nebolo nejak pevnejšie uchytené a nachádzali sa medzi nami.
Návrat hore Goto down
Horox
Administrátor
Horox


Posts : 121
Age : 31

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyPo december 24, 2018 6:37 am

Amberi sa podarilo vytvoriť medzi protivníkom a ňou tlakovú vlnu, ktorá vás aspoň na chvíľu oddelila, a Ambi si mohla v krátkosti vydýchnuť. Rakatan spravil salto smerom dozadu, a na odmrštenie reagoval ladne akoby ho celý čas čakal. Možno ju len nechal spraviť to. Možno vedel čo prichádza. Nebola si istá či ju chce zabiť alebo sa s ňou len pohráva, alebo ju len jednoducho skúša. Jeho výboje boli divoké a na pohľad smrteľné, ale bojovník takéhoto rázu vedel svoje fatálne seky a bodnutia v priebehu boja zastaviť. Rakatan sa na Amberi nevrhol okamžite, nechal medzi vami odstup a svojou tyčou párkrát zašermoval na udržanie prúdu boja.
"Neláka ťa? S mocou Imildu by si ma mohla zabiť. Tvoja majsterka by bola ohromená. Nie každý Jedi dokáže poraziť bojovníka tak silného v temnej strane Sily." Prehovoril pričom pohľadom zamieril na stôl, kde čierna pyramída sedela. "Takže chceš skúsiť schopnosti." Poznamenal sarkasticky, keďže Ambi pomerne rýchlo vzdala boj na blízko s mečmi. Bez toho že by sa na nábytok a predmety ktoré po ňom Amberi vrhla pozeral, zložil obe ruky v päste a potom ich rozhodil bokom. Rakatan akoby vybuchol ohlušujúcou a mohutnou tlakovou vlnou. Tá drsne odhodila všetko v jej ceste - nábytok, sochy, vrátane predmetov, ktoré naň vyslala Amberi. Pohybom ruky ich chytil a teraz asi dvojnásobný počet nábytku a sutín vrhol priamo na padawanku. Ďalším, nepatrným pohybom, povšimnuteľným len pre veľmi sústredených, Silou schmatol dlhú ostrú kopiju patriacu jednej z rozbitých sôch. Kopija ležala kdesi za Amberi, a rakatan túto "zbraň" bleskovou rýchlosťou vyslal smerom rovno na chrbát Amberi. Pointa bola v tom, že Ambi sa bude sústrediť na útok spredu, a možno si smrtiaci oštep nevšimne.
K tomu nepomohlo, že artefakt k nej znova prehovoril. Tentoraz akoby sa snažil zničiť jej sústredenie na boj, a zneužiť ho aby zlákal Ambi na svoju stranu. Ako slová paranoje naznačoval, že proti tomuto protivníkovi nemá šancu a bez jeho pomoci zomrie. Bolo mimoriadne obtiažne venovať sa dvom nepriateľom, ale Imild sa jej ponúkal ako spojenec. Dvaja proti jednému - mali ste väčšiu šancu zvíťaziť.
Návrat hore Goto down
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page
Hysterio
Jedi Padawan
Jedi Padawan
Hysterio


Posts : 111

Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 EmptyPo december 24, 2018 9:21 pm

"Tsch.. vidieť že nepoznáš Dainu." Keby že mám na to čas, tak si k nemu aj odpľujem. Jeho slová samozrejme dávali istým spôsobom zmysel. Teda nie to o nejakom ohromení zo strany majsterky, ale naozaj ma lákalo pouźiť znova tú pyramídu. Len som nevedela ako a od posledného "nuckania" som ju ani len nepočula.. a bola som rada. Už takto som balancovala na hrane k tomu, aby som sa počas toho šermu nepoddala temnej strane. Keby že do toho začne ten prapodivný a neskutočne lákavý šepot.. Ozval sa výbuch a ja som si rýchlo rukou zakryla tvár. Samú ma to posunulo do strany. No veci len tak neodpadli. Stále poletovali vzduchom a ja som vedela, že nad nimi prebral kontrolu. Behom chvíľky sa stalo hneď niekoľko vecí. Pocítila som nebezpečenstvo od chrbta. V momente som sa vytočila do strany a kopija ma tak len škrabla, no to už som sa nestihla uhnúť či niečo spraviť s ostatnými vecami, ktoré do mňa neúprosne vleteli a v podstate ma odpálili, až kým som sama s telom nevrazila do jednej z poličiek, odkiaľ ma ďalšie veci znova len zavalili...

Z vecí som vystrčila ruku, až sa mi nakoniec podarilo zo všetkého toho bordelu vyhrabať. Necítila som bolesť.. Pozrela som sa na Rakatánca a jemu mohlo byť zjavné, čo sa tu práve udialo. Okolo mojich zvyčajne modrych dúhoviek, plápolala oranžová žiara a Rakatanec mohol pocítiť, že som znova raz prepadla artefaktu. Nedokázala som mu odolať. Ani som len nemala čas na to, aby som sa o to pokúsila.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Príchod z neznáma   Príchod z neznáma - Stránka 10 Empty

Návrat hore Goto down
 
Príchod z neznáma
Návrat hore 
Strana 10 z 16Choď na stránku : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Star Wars: Tides of Force :: Fórum :: Kôš-
Prejdi na: